Při provozu vířivé vany nebo jakéhokoliv druhu vnitřního nebo venkovního bazénu se neobejdete bez příslušných chemických přípravků na ošetřování vody. Používání chemie je ve všech případech a u všech koupacích zařízení hodně podobné a má i obdobné zákonitosti.
- Lišit se může podle druhu produktu.
- Zatímco u venkovních bazénů je stále nejpoužívanější chemie na bázi aktivního chloru, u vířivky se tento přípravek nedoporučuje.
- Mnohem vhodnější je chemie kyslíková nebo ještě lépe bromová.
Vzhledem k tomu, že ve vířivkách je voda mnohem teplejší, je brom přesně to pravé. Jak tedy vybírat vhodnou bazénovou chemii do veškerých koupališť?
Je to jednoduché. Stačí najít e-shop chemie do vířivých van a bazénů a pak si nechat poradit. Většinou výrobce své zákazníky podrobně informuje o složení i použití svého produktu.
- Udržet průzračně čistou a zdravotní nezávadnou vodu ve vířivce je docela náročné.
- Vzhledem k tomu, že je tu voda mnohem teplejší nežli ve venkovních bazénech, dochází také rychleji k zakalení.
- I při používání ozonizátorů nemusíte vždy ochránit vodu před destrukčním procesem.
Jedním z nejdůležitějších parametrů, které je nutné pravidelně sledovat, je hodnota pH. Pro vířivku je ideální rozmezí od 7,0 do 7,4.
- Pokud by hodnoty příliš stouply, pak by přestala být koupel příjemná především pro naše oči a naši kůži.
- Nízké hodnoty zase nesvědčí armatuře a vířivkovému (bazénovému) příslušenství.
Dobrým řešením je nechat si „naordinovat“ pro Vaši vířivku či jiné koupací zařízení bazénovou chemii přímo na míru od profesionálního servisu. Pak budete mít jistotu, že Vaše koupel bude vždy zdravá a příjemná. Druhů bazénové/vířivkové chemie je celá řada. Dalo by se říci, že na každý problém (i závažnějšího charakteru) se v tomto ohledu najde řešení. I v případě, že to vypadá, že je na záchranu pozdě.